O autorze
Adwokat.
Klucz do zawodu adwokata jest ukryty w opowiadaniach Josepha Rotha, Roberta Walsera, filmach Kieślowskiego, w wierszach Georga Trakla. Czy zawsze pasuje do drzwi z napisem „sprawiedliwość”? To już inna sprawa...

Już dziś wieczorem zagadka będzie rozwiązana.

Patrząc z należnym dystansem na to wszystko co się wokół dzieje (właściwie psieje) uważam że warto poświecić kolejne niedzielne wieczory lata (zwykle po 22.00) na słuchanie radiowej Dwójki – przypominane będą w różnych interpretacjach zagadki kryminalne, które w asyście doktora Watsona rozwiązuje znakomity Sherlock Holmes.

– Postanowiłam przypomnieć Sherlocka Holmesa i jego różne wcielenia radiowe – powiedziała Dwójce Joanna Szwedowska, kierownik Redakcji Literackiej Programu 2 Polskiego Radia. – W archiwum radiowym znalazłam słuchowiska według opowiadań Arthura Conan Doyle'a. Pierwsze z nich zostało zrealizowane w 1955 r. To, że w tamtych czasach takie "zgniłe", kapitalistyczne dzieło zostało zrealizowane w Polskim Radiu, świadczy o tym, że zaczynała się już odwilż – dodała.
W dzisiejszym słuchowisku w rolę Sherlocka Holmesa wcieli się Bronisław Pawlik.
W "Narzeczonym panny Mary" z 1966 r. wyjaśnia zniknięcie narzeczonego panny Mary.
W tej roli - Irena Kwiatkowska, zaś w roli Watsona wystąpił Czesław Roszkowski.

Polecam zatem ze spokojnym sumieniem prawdziwe śledztwo znakomitego Detektywa - na śledzenie innych rzeczy szkoda czasu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...